E Bike en Speed Pedelec met kinderen

goededag allen,

ik heb een vraag.
we hebben een speed pedelec en een E bike.
ik heb me rond lopen uitzoeken via dealer en online weinig te vinden over Kinderen mee te nemen.
dus mijn vraag mogen E bikes / speed pedelec kinderen meenemen?
alleen normale fiets met kinder zitje voor op de stuur en achter (voor 11 kg en achter max 22 kg)

heb ook al uitgezocht dat speed pedelec met aanhanger geen kinderen mee mag nemen maar wel bagage.
maar hoe zit het met Ebike?

met vriendelijke groet john

Het vervoer van passagiers staat in artikel 58a van RVV1990.
wetten.nl - Regeling - Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990) - BWBR0004825 (overheid.nl)

Ebike valt onder regels voor fietsen. Dus kinderaanhanger mag. Op bromfiets/speedpedelec mogen wel kinderzitjes maar mag een passagier niet op de bagagedrager. Het keurmerk voor kinderzitjes is echter niet ontwikkeld voor bromfietsen.