Speed pedelec trike: helmplicht?


#1

Ik overweeg de aanschaf van de HP Velotechnik Scorpion FS 26 S-Pedelec. Dit is een trike die ondersteuning heeft tot 45 km/u. Ik vraag mij af of de helmplicht voor deze fiets geldt vanaf 01-01-2017. In het RVV lees ik immers in artikel 60, lid 2b dat het eerste lid (de helmplicht) niet geldt voor "de bestuurder en de achter hem zittende passagier van een brombakfiets". De vraag is of de speed pedelec trike gezien kan worden als brombakfiets vanwege deze definitie in artikel 1 van de RVV: "bromfiets op drie symmetrisch geplaatste wielen, met twee voorwielen en uitsluitend ingericht voor het vervoer van de bestuurder en van goederen en eventueel van een achter de bestuurder gezeten passagier". De Scorpion FS 26 heeft twee voorwielen.